Veselība

ŠANK PRAKŠALANA

Zarnu trakta attīrīšana
(Dabigas hidrokolonoterapija)

Ilgums: 3-4 stundas
Ierodoties uz nodarbību kuņģim jābūt tukšam!

Cena: 40 euro (iespējamas atlaides skat. šeit)
Obligāti pierakstīties iepriekš! Dalībnieku daudzums ir ierobežots.
Procedūrā izmantojam Himalaju rozā sāli.

Sīkāka informācija un pieraksts pa tālruni: 27-41-12-19

Šank Prakšalana ir viens no galvenajiem jogas vingrinājumiem organisma attīrīšanai. Izpildīšanas tehnika īsumā ir šāda:

Dzeram sāļu ūdeni un ar speciālu vienkāršu kustību palīdzību , liekam ūdenim iziet cauri visam zarnu traktam, līdz pat izejai no tā, tādā veidā izskalojot visus piesārņojumus, toksīnus un šlakus, kas ir sakrājušies zarnu traktā.

Starp daudziem labvēlīgiem efektiem veselības uzlabošanai, jāpiemin : aizcietējumu novēršana; aknu, žultspūšļa, aizkuņģa dziedzera slimību un diabēta ārstēšana; organisma detoksikācija; atbrīvošanās no cērmēm, u.c. zarnu parazītiem; tehnika īpaši labi noder notievēšanai un organisma atjaunināšanai.

Vingrinājumi ir vienkārši un viegli pieejami ikvienam un neprasa īpašas iemaņas. Šo zarnu trakta un visa organisma attīrīšanas tehniku var izpildīt mājas apstākļos, bet tiek rekomendēts, pirmo reizi izpildīt kompetenta instruktora uzraudzībā.

 

Vispārīga informācija

"Kas rokās tur resnās zarnas sanitāriju,
tas rokās tur ilggadību"
Nobeļa prēmijas laureāts
I.I. Mečņikovs

Jogas koncepcijā viena no atslēgām, kura ved uz veselību atrodas zarnu traktā. Fiziskais organisms sistemātiski un nepārtraukti tiek pakļauts intoksikācijai visā dzīves garumā. Viens no galvenajiem iemesliem priekšlaicīgai novecošanai un vārgumam ir toksīnu uzkrāšanās organismā ar pašsaindēšanos. Ikkatra dzīvā šūna ražo toksīnus. Bet pastāv arī cits, ļoti bīstams pašsaindēšanās avots, kurš sastāv no indēm, kuras filtrējas caur zarnu trakta sienām un piepilda visu organismu. Pat tiem, kuri necieš no aizcietējumiem, vismaz domā, ka necieš, tomēr piemīt pastāvīgs pašsaindēšanās avots resnajā zarnā.

Pat ikdienas zarnu trakta iztukšošana neizslēdz to faktu, ka gļotāda var būt klāta ar nogulšņu kārtu, bet tās savukārt rada aplikumu un NEKAD neizvadās. Šeit tās ražo strutainas fermentācijas, kuras toksīni izplatās pa visu organismu.

Patstāvīgs zarnu trakta gļotādas iekaisums ir pamats daudzveidīgām vēža formām. Zarnu trakta vēža gadījumi pārsit visus rekordus salīdzinājumā ar citiem ķermeņa orgāniem. Ja skatās uz tā dominējošajām vietām, konstatējam to, tāpat kā pagriezieni un ceļu izliekumi labvēlīgi ietekmē avārijas, tā arī pastāv vēlamās vietas zarnu trakta vēzim, un tieši zonas, kur zarnas izliekumi ietver dažus palēninājumus fekāliju "plūsmai". Acīmredzams ir tas fakts, ka lielākoties vēzis rodas uz resnās zarnas gļotādas, kur visvairāk izvietojas toksīni.

Slimības, kuras izraisa pašsaindēšanās ir: ciroze, reimatisms, dizentērija, artrīts, neirīts, psihoze, sirds slimības, ādas saslimšanas, slikta elpa, akmeņi, bezmiegs, išiass, anēmija. Tās ir toksīnu pārstrādes sekas.

Piedāvājam noteiktu sintēzi pamatsekām dažādos ķermeņa līmeņos, kuras rada aizcietējums:

- kuņģis: kuņģa tonusa patēriņš, gastroptoze ( kuņģa noslīdējums), čūla, vēzis. Bieži tas arī izraisa sliktu elpu.
- nieres: litiāze (akmeņi), nieru kolikas.
- nervu sistēma: bezmiegs, depresija, aizkaitinājums, histērija.
- kājas: išiass, vēnu stāze, kas noved pie varikozu vēnu paplašinājuma.
- loku zarna: hemoroīdi, vēzis.
- aknas: asinsizplūdumsaknās, akmeņi žultspūslī, aknu izcelsmes intoksikācija.
- apendikss: ass vai hronisks apendicīts.
- asinis: anēmija, patoloģiskas izmaiņas asins sastāvā ( kas ietekmē VISUS orgānus un VISAS ķermeņa šūnas).
- vēdera lejasdaļa: atšķirīgas asins stāzes, ģenitāliju hroniskas infekcijas sievietēm (dzemde, olnīcas, fallopija caurule ( olvads)), dzemdes nobīde.
- āda: dažāda veida izsitumi.

Sēdošs dzīvesveids veicina pašintoksikāciju. Klizmas – tā nav izeja no situācijas. Ideāla metode – tā ir ŠANK PRAKŠALANA. Izdzertais ūdens nonāk kuņģī, no kurienes ar diezgan vienkāršu uzdevumu veikšanas palīdzību tas pārvietojas pa visu zarnu traktu un iziet pa pakaļējo izeju. Procedūra norisinās tik ilgi, kamēr ūdens neiznāk tikpat tīrs un dzidrs, kā tas bija to iedzerot. Šī metode nesagādā īpašas grūtības, neietver sevī nekādas briesmas un tāpēc mēs to iesakām ikkatram, pie noteikumiem, ka tehnika tiks pareizi izpildīta.

ŠANK PRAKŠALANA vai VARISARA DHAUTI nozīmē gliemežvāka cietumu, tāpēc ūdens iet caur gremošanas traktu, kā caur parastām bruņām. Tas ir viens no pamatuzdevumiem jogā.

Šī tehnika ilgu laiku tika turēta noslēpumā. Kas attiecas uz ŠANK PRAKŠALANU mēs neatrodam ne mazākās pēdas par tehnikas aprakstiem daudzās grāmatās par jogu, kuras parādījās rietumos. Tas tikai pierāda mums vēlreiz, ka JOGA vēl zināmā mērā paliek vēl izpētīta.

Šo tehniku ir jāizpilda divas reizes gadā, gadalaiku maiņas laikā. Taču tie, kuri grib ļoti labi attīrīties, tiem tā ir jāizpilda mēnesī reizi. Pazīstams jogs BRAHMAČARI nozīmē izpildīt ŠANK PRAKŠALANU pat ik pēc 15 dienām.

Labvēlīga ietekme

Pirmais efekts – tā ir inkrustēto nogulu resnās zarnas gļotādu atdalīšana pilnīgas evakuācijas ceļā.

Praktikanti, kuriem ikdienas iztukšošana deva ilūzijas par to, ka viņi necieš ar aizcietējumiem, konstatējuši izdalītajās izkārnījumu masās mizas, kauliņus, matus u.c. visi tie bijuši inkrustēti zarnu traktā mēnešiem vai pat gadiem. Turpretī ŠANK PRAKŠALANA visus tos piesārņojumus izvada, un bailes no intoksikācijas, kā sekas ir patstāvīga toksīnu tvaikošana, pazūd. Labvēlīgie efekti neparādās uzreiz, bet tie neliek uz sevi gaidīt un jau pēc 2-3 dienām parādās elpas svaigums, miega kvalitātes uzlabošanās, izsitumu pazušanas no sejas un ķermeņa. Visi šie efekti saglabājas ar noteikumu, ka turēsimies pie maztoksiska uztura režīma, bez gaļas pārākuma. Tāpat arī tiek novērots ātru ķermeņa smaku pazušanu. Svīšana vairs nav ar nepatīkamu smaku un mēs tādā veidā varam atteikties no dezodorantiem, kas kaitē mums. Ādas tonuss kļūst spīdīgs, izskatās magnētisks un gaišs. Tā nav tikai izvadīšanas tehnika, tā ir arī tonizējošā. Ar ŠANK PRAKŠALAS metodēm tonizējas aknas – tas tiek pamanīts pēc pirmo izkārnījumu krāsas. Viņa tā arī iedarbojas uz pārējiem gremošanas trakta papilddziedzeriem un pamatā tieši uz aizkuņģa dziedzeri.

Kad diabēts vēl ir maz attīstījies, tādi gadījumi ar panākumiem tiek izārstēti jogas slimnīcās (Indijā) kur tiek izpildīta ŠANK PRAKŠALANA ik caur katrām divām dienām divu mēnešu garumā; tas tiek ievērots kopā ar uztura režīmu un asociējas ar PRANAJAMU un citām jogas tehnikām. Langerhansa saliņas, kuras izvietotas aizkuņģa dziedzerī izdala vairāk insulīna, ja tiek stimulēts šis dziedzeris. Pilnīgā gremošanas trakta attīrīšanā ietilpst arī pareiza uztura izvēle un iegaumēšana un sekojoši arī tas, ka tievie kļūst pilnāki, bet notievē tie, kuriem tas ir nepieciešams.

KONTRINDIKĀCIJAS

Tās ir nedaudzas. Personām, kuras cieš no smagas kuņģa čūlas saslimšanas, saprotams, ka ir jāatturas no ŠANK PRAKŠALANAS un no sākuma ir jāizārstējas no savas slimības. Tas pats attiecas arī uz tiem, kuri cieš no asa gremošanas trakta bojājuma, dizentērijas, caurejas, izteikta kolīta, asa apendicīta, zarnu tuberkulozes vai vēža. Hroniska kolīta gadījumi tomēr var tikt atviegloti ar šo uzdevumu palīdzību, ja tiek pildīti, kad nav krīzes perioda. Taču šīs kontrindikācijas nav stingri noteiktas. Jogas slimnīcās Indijā bija tādi gadījumi, kad radikāli tika izārstēta dizentērija ar ŠANK PRAKŠALANAS palīdzību, pat gadījumos, kad slimnieki bija ārstējušies no dizentērijas mēnešiem ilgi ar klasiskajām metodēm, bet bez stāvokļa uzlabošana.

Pārdomas par veselību

* Vislabāk – tas ir būt veselam; otrkārt – būt skaistam; bet treškārt – būt bagātam godīgā ceļā. (PLATONS)

* Nekādas bagātības nav augstākas par ķermenisko veselību. (SEPTUAGINTA)

* Ar grūtībām atveseļojamies, tāpēc, ka nezinām, ka esam slimi. (SENEKA FILOZOFS)

* Nav otra tāda drauga kā veselība; nav otra tāda ienaidnieka kā slimība; nav otras tādas mīlestības kā atšķirtā; nav tādas sāpes kā bads. (PANČATANTRA 1.168)

* Veselības īpatnības daudzkārt pārsniedz ārējos labumus, tā, ka ir daudz labāk būt veselam nabagam, nekā slimam karalim. (ŠOPENHAUERS)


Back to top