Kas ir erotiskā tantra?

Kas ir erotiskā tantra?

Tantra – ir ļoti sena garīgā disciplīna. Vārds Tantra (no "tan" – izstiept un "tra" – izglābt) bieži tiek tulkots kā ķermeņa un prāta pastiepšana vai apvienošana. Tantra ir nosaukums ne vien filozofiskai doktrīnai, bet arī zināmai garīgo tekstu kategorijai (TANTRAS), kas pieder pie šīs doktrīnas. Mūsdienu rietumos lielākā daļa tā saukto Tantrisko skolu balstās uz stipri virspusējām zināšanām par oriģinālo Tantru.

Patiesībā Tantras tradīcija ir daudz plašāka, nekā tiek pieņemts rietumos. Tantrai ir divas pamatpieejas: kreisās rokas Tantra un labās rokas Tantra. Vienīgi kreisās rokas Tantra ir saistīta ar erotismu. Tā aizņem tikai 5% no visas tradīcijas, pārējos 95% aizņem Joga, meditācija un daudzas citas garīgās disciplīnas. Ar klasiskās jogas vingrnājumiem, kas ietver ķermeņa pozas (ASANAS) un vingrinājumus enerģijas kontrolei, tantrists atver savus enerģētiskos kanālus un visas septiņas čakras, kuras ir enerģijas un apziņas centri.

Dzimumdzīve kā garīgās transformācijas instruments

Tantra apvieno ķermeni un prātu, prieku un garīgumu. Laikā, kad daudzas garīgās tradīcijas cenšas izvairīties no seksualitātes tēmas un pat pauž uzskatu, ka seksualitāte ir kaut kas netīrs un kaitīgs, Tantra prot izmantot šo instrumentu cilvēka garīgajai izaugsmei. Kontrolējot enerģijas kļūst iespējams izmantot seksuālo enerģiju, kas izdalās dzimumakta laikā, un to izmantot dažādu garīgo spēju attīstīšanai. Dzimumaktā gūtā bauda kļūst par apziņas pamatu, turklāt seksualitāti uztver kā ģenerātoru, kas baro ar savu enerģiju tantras praktizētāja enerģijas augstākos līmeņus. Līdzīgi kā Dao tradīcija, arī Tantra uzskata, ka jāizvairās no sprādzienveida orgasma, kas enerģiju novada sev līdz uz leju (vīrieša gadījumā sprādzienveida orgasms nozīmē ejakulāciju, sēklas noplūdi). Tā vietā Tantrā orgasms ir nesalīdzināmi spēcīgāks un dzimumenerģija tiek pārvirzīta uz cilvēka augstākajiem līmeņiem. Līdz ar to netiek zaudēta enerģija, un mīlnieki spēj ilgstoši, pat līdz vairākām stundām, paildzināt dzimumaktu. Pateicoties enerģijas kontrolei, uz augstākajiem apziņas līmeņiem tiek aizvadīta milzīga enerģija, kā rezultātā atveras nepieredzēts apziņas dziļums. Pamazām šāda prakse kļūst par īstu piedzīvojumu, kas atklāj mums jaunas apziņas iespējas un atļauj pārdzīvot neaprakstāmi bagātu pieredzi. Erotiskajā Tantrā ārkārtīgi svarīga ir koncentrēšanās uz mīlestību, nevis uz seksu. Sekss ir vienīgi dzinējspēks, kas uz augstāku līmeni bez mīlestības nespēj pacelties. Tantra nav iespējama bez dziļas mīlestības. Šādi nodarbojoties ar mīlestību, mīlētāju savstarpējās jūtas ievērojami pastiprinās, un tas piešķir attiecībām neparasti lielu dziļumu. Vairums cilvēku mīlestību uztver stipri nosacīti, saprotot ar to "ja tu darīsi to, ko es gribu, tad es tevi mīlēšu". Taču mēs šeit runājam par beznosacījumu mīlestību, kas ir bezgalīgi pārpilna, dziļi pārveidojoša, garīguma apdvesta, pašaizliedzīga un otru dievinoša.

Šakti un Šiva – dievišķais pāris

Šakti un Šiva Tantriskajā mācībā, līdzīgi kā Iņ un Jaņ Dao tradīcijā, ir universālā sievišķības un universālā vīrišķības izpausme. Vīrietis sievietē cenšas saskatīt Šakti, bet sieviete vīrietī cenšas saskatīt Šivu. Tas nozīmē spēju savā iemīļotajā saskatīt dievišķo. Iemīlēšanās sākumā tas izdodas samērā viegli, taču ar laiku parasti cilvēki par to aizmirst. Saskatīt savā iemīļotajā augstāko dievišķo aspektu nozīmē nodarboties ar mīlestību ne vien fiziskā ķermeņa, bet arī dvēseles līmenī. Saskarsme dvēseles līmenī mīlētājos spontāni izraisa beznosacījumu mīlestības jūtas. Tas ļauj mīlas pārim sasniegt ļoti augstu vibrāciju līmenī, kas ved uz brīnumaini plašu apziņas izaugsmi. Šādā beznosacījumu mīlestības līmenī neeksistē nekādas negatīvas emocijas.

Pagātnē paliek tādas emocijas kā vēlēšanās valdīt pār otru cilvēku, greizsirdība, naids un depresija. Nodarbošanās ar fizisko mīlestību pārvēršas pa ekstātisku meditāciju, kas ved ceļojumā uz prieku un svētlaimi. Tas var izklausītes pārspīlēti, tomēr patiesībā nemaz tā nav. Vēl vairāk, par to katrs pats var pārliecināties, ja vien vēlās mērķtiecīgi pielikt pūles. Mīlas pāris sevi sajūt kā dievu un dievieti, kas nodarbojas ar mīlestību. Tāds ir arī Tantras uzskats par katra cilvēka patieso iekšējo dabu. Tikai diemžēl mēs parasti to ignorējam.

Augstākajā līmenī Tantras prakstizētāji spēj pārdzīvot pilnīgas saplūsmes un vienotības stāvokli, kad mīlstības akta laikā pilnībā izzūd jebkura atdalītība un kopīgi tiek sasniegti augstākie apziņas līmeņi. Tā ir pilnīgākā Šivas un Šakti saplūsme. Erotiskā Tantra nesarežģī mīlestību un seksualitāti, gluži otrādi – tantriskās mīlas laikā un pēc tās spēcīgākās jūtas ir dabiskums un vienkāršība. Beigu beigās tā mēs atklājam noslēpumaino spēku, kas liek vīrietim un sievietei vienam otru mīlēt, un virza uz fizisko mīlestību.

Senā Tantra: mūsdienu problēmu risinājums

Mūsdienu sabiedrība ir ļoti prasīga, vairumam cilvēku ir darbs, ģimene un daudz citu pienākumu. Lielākajai daļai cilvēku ir aktīva dzimumdzīve. Neprasot nopietnas izmaiņas dzīvesveidā, Tantra piedāvā ceļu uz fizisku, emocionālu, mentālu un garīgu attīstību. Prakstiski lielākā daļa no tā, ko vairums cilvēku jau dara, pateicoties Tantriskajai pieejai, var kļūt par ceļu uz pašattīstību, vienlaicīgi palielinot prieku un baudu.

Daudzi cilvēki cieš no stresa, izdegšanas, ziemas depresijas vai alerģijas. Tantra lieliski un ātri atvieglo šos slimīgos stāvokļus. Arī tādas mūsdienu sabiedrības problēmas kā impotence, hormonālais disbalanss vai slikta gremošana, ar laiku var tikt sekmīgi pārvarētas. Laba veselība ir kā dārgakmens, ko stipri jāsargā. Pateicoties Tantras sistēmā iekļautajām specifiskajām Jogas metodēm, ievērojami pieaug ķermeņa vitālais spēks un visu līmeņu enerģija. Bez tam tantriskie erotiskie paņēmieni dod spēcīgu visa organisma atjaunošanas efektu un izsmalcina prātu.

Dziļāka Šivas un Šakti aspektu izpratne daudziem palīdz labāk izprast savu identitāti vīrieša vai sievietes lomā un atrast savu vietu dzīvē. Sievišķības izpausmes īpaši ziemeļvalstīs tiek uztvertas negatīvi. Sievieti, kas apveltīta ar sievišķību, īpaši citas sievietes, nesaudzīgi raksturo kā dumju vai "lētu". Taču nereti arī vīriešiem savas vīrišķības izpausme sagādā problēmas. Tantra apzināti pastiprina un izmanto vīrieša un sievietes polaritāti. Līdzīgi kā elektrībā vai magnētismā, jo lielāka polaritāte, jo lielāka enerģija apvieno pāri. Intensīva dzimumdzīve šo enerģiju pastiprina un uztur, tā nepieļaujot mīlestībā ienākt pelēcībai un garlaicīgumam. Tantra atbalsta ilgstošas pāru attiecības, jo tās ļauj praktizētājiem izkopt tehniku un sasniegt nozīmīgus rezultātus. Tavs partneris vienmēr kalpos tev par iedvesmas avotu, un līdz ar to jūsu savstarpējās attiecības dos bagātīgu pieredzi visā dzīves garumā.

Back to top